Úterý 16. 7. 2019

Družina a kroužky

 

Trenéři a kontakty

Vedoucí trenér a rozhodčí
Miroslav Hrazdil
Slavkov u Brna 684 01
Czech Republic
Mobile:+420 724 111 044
E-mail:mohak@volny.cz


Oficální web TeamGymu  http://www.gymfed.cz/

Stálí trenéři

Anna Pišová
Lucie Čejková

Simona Tihelková, DiS.

A další profesionální trenéři, se kterými pořádáme speciální workshopy. 

 

Tréninky

TeamGym
Pondělí od 17:00 hod do 18:30hod
Čtvrtek od 17:00 hod do 19:00hod
Přípravka TeamGym
Úterý od 15:30 hod do 17:00hod

Plán akcí a pokyny k soutěžím

datum akce/místo disciplíny

1.-2.2.2019 

JOJO CUP
Tělocvična Jojo Gym, ulice 5. května 1064
252 29 Dobřichovice

Dvojboj bez pohybové skladby
Akrobacie – tumbling
Trampolína – přeskokový stůl, bedna

16.-17.3.2019 ŘÍČANY TEAMGYM CUP
Hala Na Fialce, Mánesova 2530/3a, Říčany
www.nafialce.cz
Dvojboj bez pohybové skladby
Akrobacie – tumbling
Trampolína – přeskokový stůl, bedna

18.5.2019

12 ročník MPPS 2019
Sportovní hala Štěrkoviště, tř. Tomáše Bati 1270
Otrokovice

Pódiová show

1.6.2019

Dny Slavkova

Pódiová show

 

Základní informace o kroužku

Školní kroužek TeamGymu vznikl v roce 2009 na Základní škole Komenského pod vedením pana Miroslava Hrazdila, který je zároveň členem a rozhodčím TeamGym pro Českou gymnastickou federaci. Ve Slavkově se specializujeme na přípravu juniorských sportovců. Věkový průměr skupiny se pohybuje okolo 8,5 let. V současné době se připravuje 21 juniorů.
Účastníme se závodů po celé ČR a připravujeme exhibičních vystoupení pro ukázku, co znamená TeamGym. Za dobu existence školního kroužku se nám podařilo získat různá ocenění. Největší prozatímní výzvou TeamGymu byla účast v televizi, kdy jsme se zúčastnili soutěže Česko a Slovensko má Talent. Díky tomu o nás Česká televize natočila dokument do pořadu Věříš si.
Ke cvičení používáme nejnovější nářadí. Můžeme se pochlubit jediným akrobatickým Air4tamblem v České republice nebo závodní trampolínou, která se používá při závodech na ME.
V roce 2012 vznikla přípravka TeamGymu, kde učíme děti základy gymnastiky a připravujeme pro TeamGym. Je určena pro chlapce a děvčata ve věku od 4 do 8 let. Pro děti připravujeme i další zábavná soustředění, kde se mohou intenzivně naučit spoustu nových věcí, sblížit kolektiv a zapojit děti do „hry“.
 

Něco o TeamGymu

Tato gymnastická soutěž vznikla na půdě Evropské gymnastické federace r. 1994. Od té doby se rozšířila do mnoha zemí Evropy. Cílem však je rozšíření celosvětové, a proto se název Euroteam v roce 2005 změnil na TeamGym. Každé dva roky se pořádá ME v této soutěži. Naposledy bylo pořádáno ME v roce 2016 ve Slovinsku.

Euroteam/TeamGym je soutěž družstev, která se skládá z těchto disciplín:

Pódiové skladby - společná skladba pro 6 - 12 závodníku s hudebním doprovodem, cvičená na čtverci 12 x 12m. Skladba je tvořena zejména choreografickými, silovými a akrobatickými prvky, skládající se min. z 6 prostorových formací.
Akrobacie - je tvořena 3 akrobatickými řadami prováděné na akrobatickém páse (tambling), cvičí zde 6 závodníků, každá řada musí obsahovat nejméně 3 prvky (např. rondát + flik + salto). Cvičení je doprovázeno instrumentální hudbou.
Trampolína - je tvořena 3 sériemi skoků, z toho min. 1 série musí být předvedena přes přeskokové nářadí (bedna, kůň stůl). Stejně jako na akrobacii zde cvičí 6 závodníků, jejichž cvičení je doprovázeno instrumentálním hudebním doprovodem.

Soutěž je rozdělena na Seniorskou (od 16 let), Juniorskou I & II & III (kat. do 11 let, do 16 let, od 16 let), Juniorskou IV (kat. od 13 let do 17 let). ME se koná v kategorii Senior a od roku 2010 se koná ME v kategorii Junior IV 13-17 let.

 

TeamGym v Česko Slovensko má Talent 2012


Družstvo mladých gymnastek TeamGym, které vzniklo roku 2009 při ZŠ Komenského, zaznamenalo další úspěch a stanulo poprvé před televizními kamerami. Na počátku všeho stál nápad přihlásit se do soutěže Česko Slovensko má talent, se kterým letos na jaře přišla sama děvčata, v dubnu jsme tedy poslali přihlášku. Již koncem téhož měsíce jsme od produkce obdrželi pozvání na casting do Kongresového centra na Brněnském výstavišti. Ten se konal 12. 5. 2012 a již za měsíc jsme se radovali ze skvělé zprávy, že jsme postoupili do dalšího kola. To se konalo již v divadle za účasti poroty, v níž zasedali Lucie Bílá, Jaro Slávik a Martin Dejdar. Holky tedy přitvrdily v tréninku a celý měsíc opravdu pilně pracovaly na tom, aby předvedly to nejlepší, co umí.
Natáčení proběhlo 10. 7. 2012 v Mahenově divadle v Brně. Děvčata zde nejprve krátce pohovořila s moderátory pořadu – Martinem "Pyco" Rauschem a Jakubem Prachařem. Poté měly holky možnost předvést celé své vystoupení, při kterém cvičily na hudbu z pohádky Ať žijí duchové. Rozdaly také několik rozhovorů pro různé televizní stanice z Česka i Slovenska. Potěšilo je setkání s Martinem Dejdarem, který se s týmem ochotně vyfotil a rozdal jim autogramy jak svoje, tak i své televizní postavy Ozzáka z pořadu Comeback.
Po chvíli napjatého čekání na výsledek našeho snažení jsme se dozvěděli, že jsme do dalšího kola bohužel nepostoupili. Holky si však z natáčení odnesly cenné zkušenosti a už se těší na odvysílání jejich vystoupení v televizi, které proběhne na podzim.
Tímto bychom chtěli poděkovat rodičům za trpělivost, škole ZŠ Komenského za vstřícnost a umožnění trénování v době prázdnin a starostovi města Slavkova za finanční podporu. Děvčatům a klukům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů. Rádi přijmeme děti od osmi let, které by bavilo cvičit gymnastiku, do našeho týmu.

 


 

Kontakt

  • Základní škola Komenského Slavkov u Brna, příspěvková organizace
    Komenského náměstí 495
    684 01 Slavkov u Brna